Mit vegyünk figyelembe a választás során
Azt leszögezhetjük, hogy az alufelni éke az autónak. Ma már számtalan lehetőség közül választhatunk, ha új autót vásárolunk, vagy ha éppen meguntuk a lemezfelnit. A lemezfelni és az alufelni között a legfontosabb különbség az anyagösszetételből és a tartósságból ered. Az alutárcsa nem tiszta alumínium, hanem általában legalább egy csipet szilícium és magnézium is van benne. A lemezfelni fő alapanyaga az acél, amelynek kevesebb a költsége a többi matériához, például az alumíniumhoz viszonyítva. Télen pedig azért jelenti a tökéletes választást, mert sokkal jobban ellenáll az időjárási viszonyoknak és a kopásnak. Ezért azt szokták javasalni az okosok, hogy csak a nyári gumin legyenek alufelnik, télen inkább használjuk a lemezfelnit: gumiabroncs szerelés
Összehasonlítás
- Anyag, súly : Az első tévhit, hogy az alufelni könnyebb. Nem, az alufelni a nehezebb, főleg ha peres gumikat teszünk rá. Viszont sokkal szebb, ez nem vitatható. Természetesen vannak olyan alufelnik amik könnyűek, de azok méregdrágák. A nehezebb súly eredményezhet fogyasztástöbbletet, de kit érdekel, ha csillog az alufelni? 🙂
- Ár: Alufelnik általában drágábbak, mint a lemezfelnik.Lemezfelni: Olcsóbbak, így a költségkímélő választás lehet.
- Kinézet: Az alufelni általában vonzóbb és divatosabb megjelenést biztosít a járműnek, míg a lemezfelni egyszerűbb és funkcionálisabb.
Sérülékenység: Az alufelnik könnyebben sérülhet, például kőfelverődések, gödrök vagy ütések hatására. Viszont a jó hír az, hogy napjainkban már sokkal jobban javíthatóak. A lemezfelnik ellenállóbbak az ilyen sérülésekre.
Szezonális alkalmazhatóság:Az alufelni többnyire nyári keréktípusok, de néhány alufelni téli használatra is alkalmas lehet.A lemezfelnit ajánlják télre, mivel strapabíróbbak és ellenállóbbak a hideg, sózott utakon.
15 kerület gumiszervíz | 4 kerület gumiszervíz | 14 kerület gumiszervíz