Mitől alakul ki a köd
Az ősz beköszöntével a nappali hőmérséklet csökken, és az éjszaka gyakran hűvös, hideg . Meleg légköri levegő kerül a hideg földfelszín fölé, ami hozzájárul ahhoz, hogy a levegő nedvességtartalma kicsapódjon, és ez köd kialakulásához vezethet. De nem csak a reggel találkozhatunk köddel. Az őszi köd gyakran rövid időn belül kialakul és eltűnik bármely napszakban. A levegő páratartalma az útburkolatra is lecsapódhat, így ekkor nem csak nem látunk, de még csúszkálhatunk is az utakon.
Néhány tanács
Csökkentse a sebességet, amikor ködben vezet, még akkor is, ha az útviszonyok jók. A lassú vezetés időt ad arra, hogy reagáljon a váratlan helyzetekre.
Hagyjon nagyobb távolságot az előtte haladó jármű mögött, mint általában.
Ha autójában van elöl és hátul ködlámpa, használja őket ha a látótávolság 100 m alá csökken.
A reflektor használata ködben rossz látást eredményezhet, mivel a fény visszaverődik a ködön.
Ne próbáljon követni más járműveket a ködben. Az előttük haladó járműnek is nehéz lehet látni, és könnyen hirtelen megállhatnak vagy irányt válthatnak.
A ködben az ablakok hamar párássá válhatnak. Rendszeresen szellőztesse az autót, hogy megtartsa a jó láthatóságot a belső ablakokon.
- Ilyen vezetési körülmények között gyorsabban fáradunk. Álljunk meg gyakrabban, igyunk egy kávét, és csak utána folytassuk az utazást!
15 kerület gumiszervíz | 4 kerület gumiszervíz | 14 kerület gumiszervíz